Valentino dirbtuvės

Vasario 11 dieną Linkėjimų ateljė organizavo Valentino dirbtuves. Jos vyko Rožyno progimnazijos muziejaus patalpose. Labai dėkojame Panevėžio Rožyno progimnazijai, kad mus įsileido į savo patalpas. Jose galėjome jaukiai darbuotis.

Valentino dirbtuvėms ruošėmės iš labai anksčiau. Joms spėjome atsisiųsti Sizzix kirtimo mašinėles ir lankstymo lentas. Šias ilgalaikes priemones įsgijome iš bendruomenės narių 1,2% GPM paramos. Esame labai labai dėkingi visiems prisidėjusiems.

Taigi, prieš pat dirbtuves su Saule turėjome paplušėti. Visas lankstymo lentutes ir mašinėles reikėjo išpakuoti, surinkti. Rasti, kaip patogiai nusigabenti į dirbtuves. Tam puikiai pasinaudojo kelioniniai lagaminai. Lentoms nedidukas rankinio bagažo, o mašinėlėms didelis. Saulutė labai norėjo tempti priemones   lagamine, jai tai tapo šaunia pramoga. 

Dirbtuvėms paruošėme rankų darbo, valentinišką, rausvų tonų sveikinimo atviruką. Naudojome skrebinimo popierių širdelių tema, atvirlaiškio formelę, rožines juosteles, kutus. Pakavome į šilkinį iškvėpintą popierių ir dovanų dėžutę. Net jei dovana tampa tik atvirukas, jį galima elegantiškai padovanoti. Dirbtuvėse mokomės, kad dovanos vertė ne dovanos sumoje, o jai skirtame laike ir dėmesyje renkant, gaminant, pakuojant. 

Dirbtuvių dalyviams teko nauji iššūkiai - išmokti naudotis profesionaliomis priemonėmis. Džiugu, kad visiems pavyko tiesiai išbrėžti atviruko lenkimo liniją, kirtimo mašinėle išsikirsti reikalingas formeles. Šių veiksmų metu visiems lavinosi smulkioji motorika, susikaupimas ir kruopštumas. Sekantis etapas buvo atviruko surinkimas į vieną darnią visumą. Vėl džiugino dalyvių kūrybiškumas - visi drąsiai šiek tiek improvizavo ir džiazavo. Atviruką susidėliojo vedami savo matymo. Beje, tiems kam nesinorėjo tokio rožinio varianto, turėjome paruošę kiek kitokių spalvų popierių. Vienas atvirukas buvo būtent kitoks, labai savitas ir mielas - ne rožinis. 

Dirbtuvių procesas buvo magiškas. Vaikai dirbo porose su mamomis/tėčiais. Saulei pagelbėjo savanorė šeštokė Saulė. Visų rezultatai puikūs. Pagaminti atvirukai tapo dovanomis sesėms ir draugėms. Atmosfera buvo kupina draugiškumo, bendradarbiavimo, kūrybinio šurmulio. 

Esame be galo dėkingi dalyviams. Ir rėmėjams - be Jūsų neturėtume tokių nuostabių dirbtuvių!